Kursy, přednášky


Chléb ve světové kuchyni s Alenou - 12. - 13. února 2022

Tento kurs Vám přinese potřebné zkušenosti při přípravě domácího slaného pečiva. Probereme sortiment mouk a jejich vlastnosti při pečení, založíme žitný kvas a nebude chybět ani příprava klasického kvasového chleba. Nahlédneme do chlebové světové kuchyně a upečeme si typické chleby pro dané oblasti: tyrolský paarlbrot, schütellbrot, chléb z Madeiry bolo de caco, nekynuté obilné placky, podplamenice z chlebového těsta, knäckebrott, bagely, italskou focacciu a pita chléb. Zjistíte, že příprava domácího pečiva není vůbec složitá, ani časově náročná! Každá účastnice si domů odnese skleničku osmiletého žitného kvasu s instrukcemi, jak se o něj starat a používat ho.

Závazné přihlášky na email: zuzanamasova@volny.cz nebo přes formulář v patičce webu.

Základní kurzovné činí 3000,-/os. Strava na víkend 400,-/os. Přespání ve společných prostorech 200,-/os., v případě, že již budou zrekonstruované pokoje, pak je možné přespat tam,tj. 500,-/os.

Místo konání: Jamky-Leletice (Příbramsko), info viz níže.Fermentované potraviny a nápoje s Alenou 15.-16. ledna 2022

Zvu všechny příznivce fermentování na můj víkendový kurs, který se bude konat v polovině ledna v Jamkách. Během těchto dvou dnů si povíme o tom, jak a kdy a proč se fermentované potraviny a nápoje začaly připravovat. Jaké mají příznivé účinky na náš organismus, jaké procesy ve fermentovaných potravinách probíhají a k jakým proměnám vstupních surovin dochází. Mimo jiné založíme chlebový žitný kvas a v neděli si z něj k obědu připravíme skvělé kyselo, budeme ochutnávat domácí ocet ze starých kompotů a marmelád, čajovou kombuchu (kulturu si budete moci odnést domů), mléčný nápoj z tibetského hříbku, zázvorové pivo, kvašený zimní salát a mnoho dalšího.

Místo konání: Jamky-Leletice (Příbramsko), info viz níže.

"Kurz kvašení s Alenou je naprosto báječný. V pohodové atmosféře vás postupně provede mnoha metodami, ukáže, jak se dobroty zakládají, srozumitelně popíše postupy a dá vám ochutnat, jak skvostně budou chutnat výsledky. Její moudrost, zkušenosti a klidný přístup vám dodají sebedůvěru, abyste i vy obohatili svoji kuchyni o skvělé a zdravé kvašené potraviny. Zuzčina kuchyně a překrásné prostředí Jamek jsou už jen třešničky na dortu krásného víkendu."  Marie

Nejvýznamnější byliny tradičního      léčitelství

28 - 29. 8. 2021

Jamky - Leletice 41, okr. Příbram, 262 42

 Sobota 28. 8 2021     9.30 - 18 h

Neděle 29.8. 2021       9.30 - 14 h

Pro koho je kurs vhodný? Pro zvídavé ženy, odvážné muže i úplné začátečníky, kteří by o sebe chtěli pečovat přírodní cestou pomocí bylin.

Během víkendu vás naučím, jak byliny bezpečně poznat, kdy a kde je sbírat, jak zpracovávat a používat nejen v oblasti zdraví, ale třeba i v domácí kosmetice.

Naučíme se, jak vyrábět základní léčiva - masti, tinktury, mazání, nálevy, některé z nich si i připravíme.

Seznámím vás se základními pomůckami a surovinami pro výrobu léčiv.

Dozvíte se ode mne, co nesmí chybět v domácí lékárničce a pokud nám bude počasí přát, vyrazíme do terénu a budeme pátrat po léčivých bylinách v okolí.

Cena kursu 3.450,-Kč

V ceně:

ubytování: společné spaní ve výukovém centru - karimatka + spacák, k dispozici sociální zařízení, zázemí, kuchyňka

strava: vegetariánská, po celý den k dispozici malé občerstvení a nápoje

výukové materiály a dvě pečující překvapení s sebou domů.

Kurs proběhne v těchto prostorech:

                       Místo konání kursu vyznačeno na mapě

Veškeré informace a přihlášky na telefonu 731276158 nebo pomocí kontaktního formuláře zde:

Cyklus bylinářských kursů "Na Roubence"

22.6.2019 Svatojánské bylinkobraní

Tentokrát vyrazíme na sběr do přírody ve zcela výjimečnou dobu, spojenou s letním slunovratem, svátkem Sv. Jana Křtitele. Doba prostoupená magií, tajemstvím a energií štěstí. Řekneme si, co v tuto dobu sbírat, jak si uchovat výjimečné a léčivé účinky bylinek na dlouhou dobu. Máme pro Vás nachystané osvědčené receptury pro péči o naše zdraví a krásno. Řekneme si, jak si vytvořit čarovné koření a vyzkoušíme konkrétní recept na něco dobrého k jídlu.    
5.10.2019 9.30 - 13.30 h "Na Roubence" Tymákov 7

Doma vyrobená kosmetika

Výroba domácí kosmetiky nemusí být složitá. Chcete si ji vyzkoušet, naučit se nové recepty, postupy a nebo si přijít vyměnit zkušenosti? Povíme si krátce o historii výroby kosmetiky. Určitě se dozvíte, jak a kdy sbírat byliny pro domácí kosmetiku, které byliny jsou pro ni vhodné, z jakých surovin se kosmetika připravuje. Zmíníme se o využití aromaterapie a zejm. růží v kosmetice. A čeká nás malé překvapení, připravíme si společně pampeliškovou kávu.
Co si odnesete: herbář, osvědčené receptury a vlastní produkt bylinný.
Cena: 700,- Kč
Počet míst je omezen: max. 10 účastníků; doporučujeme udělat předem rezervaci
Rezervace a info: Tereza Vágnerová, t.vagnerova@gmail.com


Nadcházející události:

9.11.2019 9.30 - 13.30 h "Na Roubence" Tymákov 7

EKO úklid domácnosti

Víte, jak odstranit skvrny od ovoce, čokolády, trávy a mít čistoskvoucí prádlo? ....bez přípravku z reklamy😊 Stručně zmíníme téma: Proč využívat eko přípravky oproti komerčně vyráběným čistícím prostředkům?, Co a jak zatěžuje vodu a přírodu a lidské zdraví?, Eko drogerie je málo účinná oproti běžné drogerii a je tomu tak?.. Ukážeme si, jak využívat byliny, přírodní prostředky a měkkou chemii (soda, peroxid, kyselinu citronovou..) pro EKO úklid v domě a na praní prádla. 

Co si odnesete: osvědčené receptury a vlastní výrobek.

Cena: 700,- Kč
Počet míst je omezen: max. 10 účastníků; doporučujeme udělat předem rezervaci
Rezervace a info: Tereza Vágnerová, t.vagnerova@gmail.com


Zde vložte svůj názor...