Kursy, přednášky


1.11.2020

V současné době nejsou vypsané žádné termíny kursů.

Pokud to epidemiologická situace dovolí, v lednu 2021 začne další ročník Velkého kursu soběstačnosti i ostatní kursy vaření a výroby kosmetiky a domácí drogerie.

Pro podrobné informace můžete volat již nyní na tel 731276158

Cyklus bylinářských kursů "Na Roubence"

22.6.2019 Svatojánské bylinkobraní

Tentokrát vyrazíme na sběr do přírody ve zcela výjimečnou dobu, spojenou s letním slunovratem, svátkem Sv. Jana Křtitele. Doba prostoupená magií, tajemstvím a energií štěstí. Řekneme si, co v tuto dobu sbírat, jak si uchovat výjimečné a léčivé účinky bylinek na dlouhou dobu. Máme pro Vás nachystané osvědčené receptury pro péči o naše zdraví a krásno. Řekneme si, jak si vytvořit čarovné koření a vyzkoušíme konkrétní recept na něco dobrého k jídlu.    
5.10.2019 9.30 - 13.30 h "Na Roubence" Tymákov 7

Doma vyrobená kosmetika

Výroba domácí kosmetiky nemusí být složitá. Chcete si ji vyzkoušet, naučit se nové recepty, postupy a nebo si přijít vyměnit zkušenosti? Povíme si krátce o historii výroby kosmetiky. Určitě se dozvíte, jak a kdy sbírat byliny pro domácí kosmetiku, které byliny jsou pro ni vhodné, z jakých surovin se kosmetika připravuje. Zmíníme se o využití aromaterapie a zejm. růží v kosmetice. A čeká nás malé překvapení, připravíme si společně pampeliškovou kávu.
Co si odnesete: herbář, osvědčené receptury a vlastní produkt bylinný.
Cena: 700,- Kč
Počet míst je omezen: max. 10 účastníků; doporučujeme udělat předem rezervaci
Rezervace a info: Tereza Vágnerová, t.vagnerova@gmail.com


Nadcházející události:

9.11.2019 9.30 - 13.30 h "Na Roubence" Tymákov 7

EKO úklid domácnosti

Víte, jak odstranit skvrny od ovoce, čokolády, trávy a mít čistoskvoucí prádlo? ....bez přípravku z reklamy😊 Stručně zmíníme téma: Proč využívat eko přípravky oproti komerčně vyráběným čistícím prostředkům?, Co a jak zatěžuje vodu a přírodu a lidské zdraví?, Eko drogerie je málo účinná oproti běžné drogerii a je tomu tak?.. Ukážeme si, jak využívat byliny, přírodní prostředky a měkkou chemii (soda, peroxid, kyselinu citronovou..) pro EKO úklid v domě a na praní prádla. 

Co si odnesete: osvědčené receptury a vlastní výrobek.

Cena: 700,- Kč
Počet míst je omezen: max. 10 účastníků; doporučujeme udělat předem rezervaci
Rezervace a info: Tereza Vágnerová, t.vagnerova@gmail.com


Zde vložte svůj názor...