Vychází Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století

01.09.2016


7.9.2016 konečně vychází, a doufám že nejen námi autory, dlouho očekávaná Encyklopedie soběstačnosti, na které se autorsky podíleli (vezmu to podle abecedy):

Petr Dostálek, Alena Gajdušková, Eva Hauserová, Kateřina Horáčková, Dana Kellnerová, Jana Kotoučková, Jaroslav Svoboda, Mojmír Vlašín a Hela Vlašínová.

Naším cílem bylo, aby Encyklopedie soběstačnosti čtenáři nábídla rady a tipy nejen pro začínající zahradníky - samozásobitele. Hlavní témata jsou: péče o půdu, hospodaření s vodou, permakultura, nechemické metody ochrany rostlin před nemocemi a škůdci, domácí semenaření, nechybí ani přehled hlavních druhů zeleniny a starých ovocných odrůd a nezapomněli jsme ani na chov drůbeže.

Toto je první díl čtyřdílné série; druhý díl bude pojednávat o hospodaření na rozsáhlejších pozemcích a chovu velkých hospodářských zvířat a třetí díl o lidském společenství a ekologickém stavitelství, čtvrtý bude věnovaný dovednostem, řemeslům a možnostem přivýdělků.

Březen 2018

V současné době už odevzdáváme druhý díl do nakladatelství a doufáme, že se nám podaří ve spolupráci s nakladatelstvím Triton, aby byl co nejdříve uveden na trh.

Koupit Encyklopedii soběstačnosti 1. můžete zde: